دوره ی های چینی استاندارد به دورهای مبانی نگارش، پین یین ها و همچنین چهار دوره ی مقدماتی متوسطه پیشرفته و تکمیلی تقسیم میشود. در اینجا توضیح مختصری از این دوره ها برای زبان آموزان عزیز میدهیم .

 

دوره ی پین یین:

شامل مراحل صحیح آموزش روخوانی و آشنایی با آواها در زبان چینی میشود که به زبان اموزان کمک میکند طرز تلفظ کاراکترها با پین یین که در واقع تلفظ کاراکترها با حروف انگلیسی هست را بیاموزند . دلیل اینکه زبان چینی حروف الفبا ندارد این بخش بسیار حائز اهمیت است و باید تلفظ ها و همچنین تون ها که همان چهار آوای موجود در زبان چینی هست را به صورت درست و علمی آموزش دید.

 

دوره ی نگارش :

همانطور که گفتیم در زبان چینی حروف الفبا وجود ندارد بنابراین برای نوشتن کارکترهای چینی باید از ریشه ها و یا رادیکالهایی که مفهوم خاص دارند استفاده کنیم  و در نهایت باید کاراکترها را با رعایت روش صحیح نوشتاری آن حفظ کنیم. با توجه به این توضیحات، برای داشتن سواد چینی و اقدام برای اعزام تحصیلی و یا حتی کارهای تجاری لازم است که با این مبحث یعنی نگارش کاراکترها آشنا شویم و تنها به بخش یادگیری پیین ها اکتفا نکنیم.

 

دوره ی مقدماتی

در بخش مقدماتی دو مباحث را کمی گسترده تر از مقدماتی یک و با کلمات و ساختار جملات بهتری می اموزید. در پایان این دوره امتحان HSK2 را به راحتی خواهید گذراند. پس از گذراندن دوره های اولیه ی پیین یین و نگارش وارد دوره ی مقدماتی میشویم . در این دوره که شامل دو کتاب و هر کتاب سه ترم است ما با مباحث اولیه ای که بتوانیم صحبت های روزمره را انجام دهیم اشنا میشویم.

در بخش مقدماتی یک شما با صحبت های روزمره آشنا میشوید و درسهایی که در آن فصل ها وسایل حمل و نقل رنگها امور پستی و غیره است را خواهید خواند .

 

دوره ی متوسطه

در این دوره سطح مکالمات و متون بالاتر رفته است و هر یک از پانزده دروسی که در دوره های مقدماتی وجود داشته با کلمات ،عبارات ، و جملات بهتر و جدیدتری بیان شده تا شما بتوانید صحبت های خود را بیشتر بسط دهید . در پایان این دوره امتحانHSK4 را به راحتی خواهید گذراند.

 

دوره ی پیشرفته

در این دوره زبان اموزان عزیز پس از گذراندن مراحل ابتدایی و صحبت های روزمره وارد مرحله ی پیشرفته شده و با جملاتی که با دستور زبان و لغات پر استفاده هستند اشنا میشوند. در پایان این دوره زبان اموزان عزیز در حد HSK5 خواهند بود .

 

دوره ی تکمیلی

دراین دوره که ترم های آخر کتابهای مقدماتی است زبان اموزان پس از گذراندن دوره های مختلف و اشنایی و دستور زبان و کلمات پیشرفته میتوانند به ترجمه ی حضوری و کتبی تسلط کافی را داشته باشند و همچنین تا امتحان HSK 6 را خواهند گذراند.